Środek na chwasty, który nie niszczy trawy

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak sprawić, aby trawa równo rosła? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak sprawić, aby trawa równo rosła? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zmorą każdego ogrodnika i osoby, która chce mieć piękny trawnik są chwasty. Jak umiejętnie się ich pozbyć, aby nie uszkodzić trawy? Który środek chwastobójczy jest idealny? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Pozbądź się chwastów i nie niszcz trawy 

Jedną z najprostszych i najmniej inwazyjnych metod usuwania chwastów to ręczne ich usuwanie. Jednak komu w dobie innowacji ogrodniczych chciałoby się przemierzać cały trawnik na kolanach, aby powyrywać chwasty. Nie tylko jest to czasochłonne, ale także nie sprzyja naszemu kręgosłupowi. Dlatego na rynku można kupić wiele środków chwastobójczych…jedyne co trzeba to wybrać taki, który jest przeznaczony tylko do trawników. Jak wiadomo trawa jest rośliną jednoliścienną, natomiast chwasty dwuliścienne więc, aby je usunąć trzeba kupić produkt chwastobójczy, który usuwa rośliny dwuliścienne. Najlepszymi produktami, które można dostać to Substral Mniszek bądź Agrecol Starane Trawniki. Pamiętaj, aby przed zakupem jakiekolwiek środka dokładnie zapoznać się z natężeniem danego produktu. Ważne jest również, aby nie pryskać ozdobnych roślin, bo są one dwuliścienne.

Substral Mniszek i Agrecol Starane Trawniki – ich zalety

Dlaczego warto stosować produkty stricte przeznaczone dla trawników? Jakie mają zalety? Oto kilka z nich:

  1. Skuteczność zwalczania uporczywych chwastów takich jak mlecz, koniczyna czy babka trawnikowa
  2. Nie szkodzi trawie 
  3. Może być stosowany przez cały okres wegetacyjny 
  4. Nie pozwala na wypieranie trawy przez chwasty 
  5. Pozwala na odrastanie trawy 

Środki chwastobójcze dla trawników wnikają bezpośrednio przez liście rośliny powodując zahamowanie wzrostu chwastów. Pierwszych objawów obumierania można spodziewać się w przeciągu kilku dni, a proces zaczyna się po tygodniu od zastosowania. 

Porady na niepojawianie się chwastów na trawniku 

Użycie środków chwastobójczych pomaga w usunięciu już wyrośniętych chwastów. Ale co robić, aby w przyszłości się one nie pojawiały? Warto pamiętać o regularnym i krótkim koszeniu dzięki któremu chwasty nie zdążą wytworzyć liści i zostaną wyparte przez trawę. Ważne jest też odpowiednie nawożenie trawnika, dzięki minerałom i witaminom trawa będzie w dobrej kondycji i nie pozwoli na rozwijanie się chwastów. Nie wolno zapominać o podlewaniu…chwast bez wody przeżyje, a trawa bez niej nie będzie w stanie uchronić się przed inwazją niechcianych roślin. Systematyczne usuwanie chwastów nie pozwoli na rozsiewanie się ich po całym trawników. Dzięki takim środkom jak Substral Mniszek i naszym poradom zadbasz dokładnie  o swój trawnik.  

Zobacz ekologiczne środki na chwasty w trawie na naszogrodniczy.pl.