Kret w ogrodzie – co robić?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak sprawić, aby trawa równo rosła? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak sprawić, aby trawa równo rosła? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kret w ogrodzie to nie lada problem dla osób, które chcą mieć piękne zielone tereny wokół domu lub mieszkania. Jak sobie z nim poradzić? Czy da się w sposób humanitarny wypędzić gryzonia z naszego domostwa? Odpowiadamy na te pytania!

Kret w ogrodzie – dlaczego krety są szkodliwe?

Mimo że kret w ogrodzie nie jest sam w sobie szkodliwy i nie interesują go nasze uprawy ani rośliny ozdobne, stworzenie to wyrządza wiele szkód. Przeszukując ziemię w poszukiwaniu pokarmu – dżdżownic i owadów, kret drąży korytarze i niszczy korzenie roślin. Uszkodzone w ten sposób krzewy, a także kwiaty ozdobne mogą bardzo szybko uschnąć. Ponieważ zwierzę to jest w Polsce pod ochroną, warto pomyśleć o humanitarnych metodach walki z gryzoniem, a dopiero, gdy one nie zadziałają, uciec się do bardziej brutalnych rozwiązań.

Jak pozbyć się kreta?

W przypadku działek, ogródków i terenów prywatnych, przepisy związane z ochroną kretów nie obowiązują. Lepiej jednak rozpocząć walkę z kretem od humanitarnych i mniej brutalnych metod. Pozbyć się go możemy, używając produktów, które wydzielają zapachy, których to stworzenie nie lubi.

Należą do nich:

  • czosnek,
  • liście czarnego bzu,
  • olej napędowy,
  • resztki ryb,
  • skórka cytryny.

Wystarczy porozkładać wyżej wymienione rzeczy w pobliżu krecich nor, by zniechęcić krety do odwiedzin w naszym ogródku. Co jednak zrobić, gdy te sposoby nie działają? Poniżej prezentujemy kilka bardzo skutecznych sposobów na kreta.

Kret w ogrodzie – wypróbuj nasze produkty!

Skuteczne środki na kreta znajdziesz także w ofercie naszogrodniczy.pl. Oferujemy naszym klientom:

  • karbid granulowany – wydzielany przez ten preparat zapach odstrasza krety, nornice, a także inne gryzonie,
  • nawóz trawnikowy na krety – nawóz, nie dość, że odżywia rośliny, to jeszcze wydziela substancje aromatyczne, które odstraszają krety,
  • odstraszacz kretów – umieszczone w ziemi, urządzenie emituje fale dźwiękowe oraz drgania, które odstraszają krety i inne gryzonie ziemne – w naszej ofercie posiadamy odstraszacze zasilane bateriami oraz działające na energię słoneczną,
  • pułapki na krety – to najprostsze urządzenie, które pozwoli pozbyć się kreta w ogrodzie, pułapka umożliwia szkodnikowi wejście do środka, ale nie pozwala na wyjście,
  • świece Bros na krety i gryzonie polne – podpalona świeca dymna posiada właściwości biobójcze, przed jej użyciem należy przeczytać załączoną do opakowania ulotkę informacyjną.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!