Te krzewy do ogrodu mogą kwitnąć cały rok

Te krzewy do ogrodu mogą kwitnąć cały rok

Autor: Blog-Trawnikowy.pl

Krzewy do ogrodu są z reguły łatwiejsze w uprawie niż inne rośliny ozdobne i kwiaty. Niektóre z nich mogą kwitnąć nawet przez cały rok! Poniżej prezentujemy gatunki, w które warto się wyposażyć, jeśli chcesz mieć przez większość sezonu piękny, bujny i kwitnący ogród!

Oto krzewy do ogrodu, które kwitną prawie cały rok

Krzewy do ogrodu, które kwitną od wiosny do jesieni to:

  • budleja Dawida – krzew ten charakteryzują piękne i duże kwiatostany, kwitnie on w miesiącach czerwiec – październik. Pielęgnacja budlei Dawida jest dość łatwa, mimo że gatunek ten nie jest w pełni mrozoodporny. Roślina ta rośnie dobrze na glebach żyznych i gliniasto-piaszczystych. Krzew należy nawozić 2 – 3 razy w trakcie sezonu.
  • hortensja ogrodowa – krzew ten ma duże wymagania glebowe, ale jest stosunkowo łatwy w uprawie. Hortensje sadzi się pojedynczo lub na tle iglaków. Należy je regularnie nawozić, a także intensywnie podlewać.
  • lilak drobnolistny – krzew ten kwitnie w miesiącach maj – wrzesień. Lilak dobrze rośnie na ciepłych i słonecznych stanowiskach. Gleba powinna być żyzna oraz dobrze zasilona nawozem.
  • pięciornik krzewiasty – krzew ten kwitnie od maja do października, a po posadzeniu rośnie bardzo intensywnie, dzięki czemu utrudnia rozwój chwastów w ogródku. Odmiany Abbotswood, Goldstar i Daydawn dorastają do wysokości 1 metra, pozostałe są niższe.
  • powojnik wielkokwiatowy – krzew ten występuje w ponad 200 różnych odmianach, niektóre z nich są całoroczne. Odmiana Victoria kwitnie od lipca do września, jest ona dość łatwa w pielęgnacji i może być sadzona przy ogrodzeniach, altanach oraz na pergolach i kratach.
  • wiciokrzew Henry’ego – to krzew zimozielony (niegubiący liści), który może osiągnąć nawet do 3 metrów wysokości. Zaczyna kwitnąć w maju i jest mało wymagający w uprawie, z tego też powodu jest polecany początkującym ogrodnikom.

Krzewy do ogrodu – sprawdź ofertę naszogrodniczy.pl i nawozy do krzewów!

Zależy Ci na pięknym i zadbanym ogrodzie? Chcesz, by Twoje krzewy pięknie się rozwijały i kwitły każdego sezonu? W ofercie naszogrodniczy.pl znajdziesz wysokiej jakości nawóz OSMOCOTE do pielęgnacji róż oraz rododendronów. Kuleczki nawozowe zostały umieszczone w specjalnej osłonce, dzięki czemu nawóz uwalnia się do gleby stopniowo. Nasze nawozy charakteryzuje długotrwałe działanie oraz wygodne użytkowanie. To sposób na łatwą i kompletną pielęgnację roślin ozdobnych, w tym także krzewów!

Warto kliknąć