Środek na chwasty do trawy

Środek na chwasty do trawy

Autor: Blog-Trawnikowy.pl

Każdy posiadacz ogrodu czy działki marzy o pięknym i bujnym trawniku, który można zobaczyć w nie jednej z reklam. Jak dbać o trawę, aby nie pojawiały się na niej chwasty? Jaki środek chwastobójczy jest idealny? Na rozwiązanie twoich dylematów przygotowaliśmy właśnie ten artykuł.

Piękny trawnik to odpowiednia jego pielęgnacja, która gwarantuje nie tylko zdrowo wyglądającą trawę, ale również taką, która może się pochwalić brakiem chwastów. Dzięki nawożeniu, podlewaniu, regularnemu koszeniu i systematycznym usuwaniu niechcianych przyjaciół trawnik uzyskuje odporność i zdrowy wygląd. Niestety nie zawsze przestrzeganie zasad ogrodniczych i pielęgnacji pozwala uniknąć zachwaszczenia. Dlatego w takich sytuacjach pozostaje sięgnąć tylko po preparaty na roślinę dwuliścienne czyli chwasty, aby wyeliminować problem. Najczęściej pojawiające się rośliny na trawniku to:

  1. Koniczyna, babka lancetowata
  2. Gwiazdnica pospolita 
  3. Krwawnik pospolity 
  4. Podbiał pospolity
  5. Tobołki polne
  6. Rdest ptasi 

Uwaga! Jeśli trawnik jest świeżo założony pierwszy oprysk należy wykonać, gdy trawa się krzewi. Czyli nie wcześniej niż 2 tygodnie od pierwszego jej koszenia.

Odpowiedni środek na chwasty do trawy 

Jak skutecznie pozbyć się chwastów z trawnika? To użycie odpowiedniego preparatu chwastobójczego, który usunie je bez uszkodzenia trawy np.Substral Mniszek. Który dzięki swoim innowacyjnym właściwością potrafi odróżnić rośliny jednoliścienne od dwuliściennych. Jedno zastosowanie na sezon pozwoli nam na uzyskanie czystego ogrodu. Jak działa takowy środek na chwasty? Jego działanie polega na zasuszaniu korzeni i widocznych zielonych części. Chroni on trawę przed ich odrastaniem i jest w 100% bezpieczny dla innych roślin. 

Pielęgnacja trawnika o której trzeba pamiętać 

Środki przeciw chwastom nie wystarczą, aby utrzymać trawnik w dobrej kondycji. Dzięki odpowiedniej jego pielęgnacji otrzymamy piękny i zdrowy ogród. Podstawą jest regularne koszenie, które najlepiej wykonać, gdy źdźbła trawy mają około 8-10cm wysokości. Kolejnym krokiem jest podlewanie i jego dostosowywanie do panujących warunków pogodowych. Nie można pozwolić na wysuszenie ziemi na której rośnie trawnik. Pamiętać trzeba również o regeneracji trawy po okresie zimowym. Gdy tylko podłoże będzie suche trzeba oczyści je grabiami i wyrównać powierzchnie. Ostatnim krokiem do utrzymania bujnego trawnika jest odchwaszczanie z roślin dwuliściennych, które mogą powodować wiele strat i wpływają na niezbyt ładną estetykę całego ogrodu.

Więcej o środkach na chwasty przeczytasz na naszogrodniczy.pl.

Warto kliknąć