Naturalny środek na chwasty

Naturalny środek na chwasty

Autor: Blog-Trawnikowy.pl

Nie lubisz czekać na efekty użycia środku na chwasty, a zarazem dbasz o ekologię i nie przepadasz za chemicznymi składnikami, które źle wpływają na otoczenie? Jeśli tak to w tym artykule dowiesz się jak można bezpiecznie zwalczyć chwasty nawet w kilka godzin.

Pozbądź się chwastów w naturalny sposób 

Najczęściej używane środki chemiczne do zabijania chwastów nie tylko szkodzą pryskanej roślinie, ale również otoczeniu w którym rośnie, a na ich efekt można czekać nawet kilka tygodni. Jak zatem zadbać o ekologię i szybkie działanie? Odpowiedzią będzie nowość na rynku ogrodniczym firmy Substral. W produktach Substral Naturen Antychwast Total znajduje się kwas pelargoniowy, który zaczyna działać już po godzinie od zastosowania, a w ciągu 24h usunie chwasty. W jego składzie znajdują się naturalne substancje aktywne, dzięki którym środek jest całkowicie biodegradowalny. Nie szkodzi środowisku w przeciwieństwie do produktów chwastobójczych z glifosatem. Glifosat jako substancja czynna wnika przez części naziemne, aż do samych korzeni. Jest on stosowany już od wielu lat w ogrodnictwie i rolnictwie, ale jego działanie na środowisko i zdrowie człowieka pozostawia wiele do życzenia. Podejrzewa się go o toksyczny wpływ na owady w tym pszczoły, zaleganie w glebie i właściwości rakotwórcze. 

Warto wiedzieć, że Substral Naturen Antychwast i Randap Antychwast to te same preparaty pod dwiema markami.

Zalety naturalnego środku na chwasty

Głównymi zaletami środków z kwasem pelargoniowym są:

  1. Szybkość działania widoczna jest już po godzinie
  2. Naturalny skład z kwasem pelargoniowym, który hamuje wzrost rośliny i prowadzi do jej obumarcia
  3. Już po 24 godzinach od użycia preparatu można sadzić i uprawiać rośliny
  4. Nie zawiera glifosatu jak podstawowy Roundup 
  5. Idealny do użycia w każde miejsce np. podjazd 
  6. Dostępne dwie możliwości podania. W postaci koncentratu bądź gotowego spray’u
  7. Można stosować przez cały sezon wegetacyjny rośliny
  8. Jest bezpieczny dla zwierząt i środowiska 

Preparaty Antychwast niszczą roślinę w szybkim tempie i działają tylko na części, które mają z nim styczność. Potrafią wypalić chwast wciągu jednej nocy i nie szkodzić środowisku. Można go stosować nie tylko u roślin ozdobnych, ale i jadalnych. A co ważne środek ten można użyć pod krzewami owocowymi i winorośli, ponieważ działa tylko na zielone części i tym samym nie uszkodzi tych zdrewniałych. Jeśli więc szukasz naturalnego środka na chwasty zdecydowanie polecamy te, które mają w swoim składzie kwas pelargoniowy. 

Znakomite środki na chwasty znajdziesz w sklepie naszogrodniczy.pl.

Warto kliknąć