Jaki gatunek nasion trawy wybrać na trawnik?

Jaki gatunek nasion trawy wybrać na trawnik?

Autor: Blog-Trawnikowy.pl

Piękny trawnik o głębokim zielonym kolorze to nieodzowna ozdoba w ogrodzie. Jeśli chcemy, aby był on zdrowy i prezentował się nienagannie musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Regularne koszenie, nawożenie i podlewanie to podstawa. Jednak to nie wszystko, by osiągnąć zadowalające nas rezultaty musimy wybrać odpowiedni gatunek trawy, który posiejemy. W tym artykule dowiesz się jakie nasiona traw nadają się do posadzenia w ogrodzie.

Trawnik – najlepszy gatunek trawy

Trawnik to istotny element aranżacji ogrodu. Wszystkie kwiaty, drzewa i krzewy lepiej wyglądają, gdy trawa jest zadbana. Co znaczy zadbana trawa? To taka, która nie ma chwastów, jest gęsta i nie posiada suchych źdźbeł. Jeśli chcesz, aby trawnik ładnie wyglądał, musisz zadbać o systematyczne koszenie, nawodnienie i nawożenie. Duże znaczenie ma również gatunek trawy, którą chcesz posadzić. Na rynku istnieje wiele rodzai nasion traw, które mają różne wymagania. Jaką więc trawę wybrać? Wszystko tak na prawdę zależy od posiadanej gleby. Najlepiej zdecydować się na mieszankę traw, niż na jeden rodzaj. Dlaczego? Ponieważ w mieszance nasiona są zróżnicowane pod względem rozwoju, odporności na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Wybór taki gwarantuje nam, że każdy z gatunków trawy będzie posiadał przynajmniej kilka cech, które są przez nas pożądane. Do wyboru wśród rodzai trawy jest:

  • wiechlina łąkowa
  • mietlica pospolita
  • kostrzewa czerwona i owcza
  • rajgras angielski

Unikaj mieszanek traw takich jak trawy pastewne, życia wielokwiatowa, mieszańcowa i westerwoldzka. Nie są one polecane przez ogrodników. Wybór trawy podyktowany jest także przeznaczeniem. Jeśli masz dzieci bądź zwierzęta świetnie nada się tutaj trawa odporna na deptanie czyli mietlica rozłogowa. Jeśli jednak twój trawnik ma mieć tylko aspekt dekoracyjny możesz wybrać kupówke pospolitą.

Ile kosztuje dobra trawa na trawnik?

Pamiętaj, że dobrą trawę dostaniemy tylko od sprawdzony sprzedawców, którzy mogą potwierdzić jakość nasion trawy certyfikatami. Unikaj ofert od osób prywatnych, którzy mogą sprzedać Ci trawę wraz z nasionami chwastów. Na założenie trawnika warto przeznaczyć większą sumę pieniędzy, ponieważ nie zakładamy go co roku. A im lepsza jakość, tym nasza trawa będzie wyglądać lepiej.

Warto kliknąć