Doniczki plastikowe na twój ogród

Doniczki plastikowe na Twój ogród

Autor: Blog-Trawnikowy.pl

Ogród w sam w sobie to dość specyficzne miejsce bo na jego estetyczny wygląd wpływa wiele czynników. To nie tylko zdrowe i piękne rośliny czy układ i forma, ale również dekoracje i ozdoby. Tymi najważniejszymi są doniczki, bo to właśnie one dodają uroku roślinie, która w nich rośnie. 

Jeśli wiec decydujesz się na ogród wokół domu bądź chcesz kilka roślin postawić gdzieś przed wejściem to trzeba wiedzieć w jakie doniczki je wsadzić. Ogród zyskuje na indywidualnym charakterze dzięki dobraniu doniczek, które można dostać w różnych kształtach, kolorach czy wzorach. Doniczki plastikowe to zdecydowanie numer jeden wśród innych dostępnych na rynku donic. Dlaczego? Wygrywają swoją przystępna ceną, łatwością w przenoszeniu i szeroką ofertą, którą proponują nam sklepy. 

Doniczki plastikowe i ich zalety 

Najistotniejszym faktem dotyczącym doniczek plastikowych jest ich niska cena, która wcale nie musi oznaczać kiepskiego materiału z którego zostały wykonane. Jednak przed zakupem warto zapoznać się z jaką jakością mamy do czynienia. Jeśli plastik jest niskich polotów to przy niskich temperaturach panujących na dworze może zacząć się wykruszać i odbarwiać. Kolejną zaletą donic plastikowych jest na pewno łatwość z którą można wywiercić otwory wyprowadzające wodę. Pojemniki plastikowe mogą służyć jako wkład do innych donic. Świetnie nadają się do każdego typu rośliny i są sprzedawane w różnych kolorach. Charakteryzują się zatrzymywaniem wody w podłożu  i trwałością, jednak są niestabilne jeśli na dworze panuje wietrzna pogoda. Dużym atutem jest różnorodność kształtów donic plastikowych, bo na rynku można spotkać wymyślne donice ze specjalnymi zastosowaniami. Doniczki prostokątne  to świetne rozwiązanie jeśli chcemy zasadzić kilka roślin w tym samym miejscu.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze plastikowych doniczek? To wielkość rośliny i ich korzeni. Do krzewów i małych drzewek sprawdzają się donice o średnicy 50cm bądź mniej. Ważne, aby donica była dość głęboka, aby ziemia szybko nie wyschła.

Donice plastikowe – podsumowanie 

Doniczki plastikowe to ciekawe rozwiązanie, które idealnie komponuje się z klimatem ogrodu. Nie tylko łatwo je utrzymać w czystości, ale można je szybko przestawiać w różne miejsca ze względu na ich lekkość. Ogród przecież wcale nie musisz być zawsze taki sam. Zakup doniczek z tworzywa sztucznego o dobrej jakości będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego ogrodnika i nie tylko. A ich trwałość pozwoli cieszyć się okiem pięknego ogrodu przez wiele lat.

Sprawdź ofertę na duże donice ogrodowe.

Warto kliknąć